Büyük Piramit ve Mason sırları

2006-08-05 02:13:00
Büyük piramit en gizemli olandır. Hakkında bir çok spekülasyon yapılmıştır, ve yapılacaktır bir süre daha. Büyük piramitin tepesi kayıptır, ve nasıl kaybolduğu hakkında hiç bir bilgi yoktur. Büyük piramit yapılışındaki mükemmeliyetin dışında bir çok daha açıklanamayan, yada bazıları açıklanabilen üstün teknolojik özellikler, ve matematiksel bir deha gösterir. Mesela :
 
* Her biri 20 ton olan taşlardan inşa edilmiştir ve bu taşları temin edilebilecek en yakın mesafe yüzlerce kilometre uzaklıktadır. Bu taşların nasıl getirildiği konusunda kesin olmayan farklı varsayımlar bulunmaktadır.

* Piramit, kimin adına yapıldıysa, onun bulunduğu odaya, yılda sadece 2 kez güneş girmektedir. (doğduğu ve tahta çıktığı günler)
* Mumyalarda radyoaktif madde bulunduğundan mumyaları ilk bulan 12 bilim adamı kanserden ölmüştür.
* Piramitlerin içerisinde ultra sound, radar, sonar gibi cihazlar çalışmamaktadır.
* Kirletilmiş suyu, birkaç gün Piramit'in içine bıirakırsanız; suyu arıtılmış olarak bulursunuz.
* Piramit'in içerisinde süt, birkaç gün süreyle taze kalır ve sonunda bozulmadan yoğurt haline gelir.
* Bitkiler Piramit'in içinde daha hızlı büyürler.
* Piramit'in içine bırakılmış su, 5 hafta süreyle bekletildikten sonra yüz losyonu olarak kullanılabilir.
* Çöp bidonu içindeki yemek artıkları, hiç koku vermeden Piramit içinde mumyalaşır.
* Kesik, yanık, sıyrık gibi yaralar büyükçe bir Piramit'in içinde daha çabuk iyileşme eğilimi gösterir.
* Piramitlerin bazı odalarının içinde ne olduğu hakkında bir bilgi yoktur; araştırmacıların çoğu, ya içinde kayboldular ya da aynı yerde birkaç tur attılar, fakat içlerini göremediler.
* Piramitlerin içi yazın soğuk kışın sıcak olur
* Büyük Piramitin açilari,Nil'in delta yöresini iki esit parçaya bölerler.
* Gize'deki üç piramit aralarinda bir Pitagor üçgeni olacak sekilde düzenlenmislerdir.Bu üçgenin kenarlarinin birbirlerine göre orani 3:4:5'dir.
* Büyük Piramitin tabininin yüzeyi,anitin yarisinin iki katina bölündügünde pi=3,14 sayisi elde edilir.
* Büyük Piramitin dört yüzeyinin toplam yüzölçümü,piramit yüksekliginin karesine esittir.
* Büyük Piramit,dünyanin kara kitlesinin merkezinde yer aliyor.
* Büyük Piramit,dört ana yöne göre düzenlenerek insa edilmistir.
* Piramit dev bir günes saatidir.Ekim ortasiyla Mart basi arasinda düsürdügü gölgeler mevsimleri ve yilin uzunlugunu gösterirler.Piramiti çeviren tas levhalarin uzunlugu bir günün gölge uzunluguna esittir.Bu gölgelerin tas levhalar üstinde gözlenmesiyle günün 0,2419 bölümünde yilin uzunlugu yanlissiz olarak saptanabiliyordu.
* Büyük Piramit'le dünyanin merkezi arasindaki uzaklik,Kuzey kutbuyla arasindaki uzakliga esittir ve kuzey kutbuyla dünyanin merkezi arasindaki uzakliga esittir.
* Piramitin yüksekligiyle,çevresi arasindaki oran,bir dairenin yari çapiyla çevresi arasindaki oranin dengidir.Dört kenarlar dünyanin en büyük ve çarpici üçgenleridir.
* Gizde'den geçen boylam,dünyanin denizleriyle anakaralarini iki esit parçaya böler.Bu boylam ayrica,kara üstünden geçen en uzun kuzey-güney yönlü boylam olup,bütün yer kürenin uzunluguna ölçümünde dogal sifir noktasini olusturur.
* Büyük piramitin tepesi Kuzey kutbunu,çevresi ekvatorun uzunlugunu temsil eder.Ve iki uzunluk ayni mikyasa uygunluk gösterir.
 
Yani kutsal geometri, bu yapıda bütün kutsallığıyla kullanılmıştır.
Masonların iki büyük amblemi vardır, bir tanesi, piramitin tepesindeki herşeyi gören göz, ve diğeri pergel.
 
Daha önceden yazdığım gibi, büyük piramiti inşa eden dünyaya ilk gelen Annunaki olan ve büyük bir bilim adamı olan ENKİ dir.
Bu bina daha sonra Tanrılar olarak adlandırılmış, diğer annunakilerin dünyada hüküm sürdüğü zamanlarda bir çok, tanrılar arası savaşa sahne oldu. Enki'nin oğlu Marduk, bu piramite hapsedildi, ama daha sonra kurtarıldı. Bu Marduk, daha sonra Mısır bölgesinde RA olarak hüküm sürdü, babasından aldığı bir çok bilgiye sahipti, bunlarıda kullandı. Büyük piramit onun üssü oldu, ve piramitin şu an olmayan tepesinde bulunan, çok gelişmiş bir radar sistemiyle, bütün dünyayı gözleyebiliyordu. Bu RA nın herşeyi gören gözüydü. Bu piramitin altında, bir çok yarı tanrı insan, yada adem (yada LULU) dan gelme insan, sırlara inisiye edildi, Tanrı Mardukun herşeyi gören, duyan, gözleri kulakları oldular. Buralardan çıkan bilgilerin devamıdır, masonların kuruluşu. Hiram  ve onun Ustalığı sadece simgedir. Masonlar, bu piramitin tepesinde bulunan radarı, herşeyi gören göz anlamında bir gözle sembolize ederek, piramitin tepesine yerleştirdiler, ve kutsal geometriyi pergelle sembolleştirdiler. Mason sırları, bu döneme dayanır. Ve bu bilgiler, 33.derecenin altına verilmez. Mason üstadların şeytana taptığı söylenir, bir kaç bu şekil ayinleride gizli kamerayla tespit edilmiştir. Taptıkları, yada saygı gösterdikleri şeytan değil, şeytanla sembolleşen Marduk ve onun babası ENKİ dir. Türkiyedeki bazı satanist diye adlandırılan küçük tarikatcıklarda, şeytan olarak ENKİ yi bilmekteler, ve onun 2012 de döneceğine inanmaktalar. İlginç tesadüftür bu.
Bu gün dünyada ezoterik sır olarak hangi taşı kaldırırsanız kaldırın, ucu bu piramitlerin altında verilen inisiyatik bilgilere dayanır. Yakın geleceğimizde, bu konuda bir çok sır daha ifşa olunacaktır. Ama benim peşinde olduğum asıl konu, ruhsal varlıklar olarak kendini tanıtan potansiyellerin, son zamanda dünyada bir çok insanla sağladıkları yoğun bağlantılardır. Bu işin aslıda çok geçmeden gün yüzüne çıkacaktır, ve bu taşın altındanda, Enki yada Marduk çıkarsa bendeniz hiç şaşırmayacağım.
 
Sevgim CAN laradır.
 
Atilla Geniş

6319
0
0
Yorum Yaz